Loading...

Wpisy

Dom Dla Ciebie. Wymarzone, własne cztery kąty.

Smak bycia u siebie,  swoboda na co dzień. Nasze własne cztery kąty

Kojarzą się z relaksem, ciepłem, odpoczynkiem. Urządzamy je w taki sposób, żeby były jak najbardziej „nasze”. Przychodzi w końcu taki moment, że chcemy posiadać je na własność.

Ale własny dom czy mieszkanie, to nie tylko realizacja zasady „wolnoć Tomku w swoim domku”. To przede wszystkim dobre zabezpieczenie na przyszłość, stabilizacja i na pewno prestiż. Nawet najmniejsze mieszkanie poparte aktem własności to ogromne „przeżycie” dla kupującego. Ze względu na poczucie stabilizacji, często jest tym, co rodzice najbardziej chcieliby przekazać swoim dzieciom.

Jeśli jesteśmy posiadaczami odpowiedniej gotówki, możemy w miarę szybko stać się szczęśliwymi właścicielami nieruchomości. Jeśli nie, pozostaje nam  kredyt. I tu zaczynają się schody..

Niepewne czasy i obawy przed zobowiązaniami finansowymi powodują, że odkładamy na później decyzję o zakupie domu czy mieszkania. W ten sposób bierze górę nasz lęk przed ryzykiem. Uważamy, że nie stać nas na taki wydatek i rezygnujemy z marzeń.

Jeśli jednak przyjrzymy się realnie sytuacji, obecnym rozwiązaniom i możliwościom finansowania zakupu nieruchomości, okazuje się, że kredyt którego się obawiamy nie jest  w rzeczywistości czymś co nas przerasta.

Dzięki dużej konkurencji banki same wychodzą naprzeciw potrzebom klienta, oferując korzystne warunki finansowania inwestycji. Żeby uzyskać pożyczkę  na zakup nieruchomości nie trzeba dzisiaj spełniać bardzo wysokich wymagań, a proponowane warunki spłaty są dobierane indywidualnie. Na pewno możemy liczyć obecnie na to co najważniejsze – niskie oprocentowanie.

W rezultacie może się okazać, że zestawiając ze sobą koszty wynajmu mieszkania czy domu oraz ewentualnej raty kredytu, comiesięczne koszty kredytu będą niższe. Musimy pamiętać, że wynajmując inwestujemy w cudzą przyszłość, tymczasem możemy stać się właścicielem nieruchomości nie ponosząc dodatkowych kosztów, bo rata zakupu będzie oscylowała wokół kwoty, którą i tak co miesiąc opłacamy.

W naszej ofercie znajdują się mieszkania bezczynszowe lub objęte niskimi kwotami opłat ze względu na brak funduszu remontowego bądź niskie koszty utrzymania nowych budynków. Co z pewnością jest ich dodatkowym atutem i sporą oszczędnością dla kupujących.

Jeszcze korzystniej rzecz wygląda w przypadku zakupu domu. Tutaj też nie będziemy płacić czynszu, więc opcja zamiany mieszkania (nawet własnego – z czynszem, który i tak musimy płacić) na komfort mieszkania we własnym domu w kredycie może być naprawdę opłacalna.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że obecnie również bankom zależy na naszej wypłacalności i stosują wiele narzędzi ułatwiających życie kredytobiorcy. Dla przykładu dobrowolne ubezpieczenie spłaty kredytu coraz częściej jest uznawane przez bank jako warunek jego otrzymania. Wymóg ten tak naprawdę jest dla nas bardzo korzystny, ponieważ ubezpiecza nasze zobowiązanie na przyszłość. My „śpimy spokojnie”, a nasza rodzina może cieszyć się użytkowaniem własnego mieszkania czy domu.

Pozostaje jeszcze kwestia najważniejsza. Podjęcie decyzji na temat zakupu domu czy mieszkania. Dla wielu ludzi to właśnie dom jest tym co kojarzy się z określonym stylem życia, codzienną swobodą i korzystaniem z uroków życia pozamiejskiego. Sielsko – wiejski krajobraz i zielone otoczenie domu mają bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie czy aktywność. Tak zwany „slow – life” z  celebrowaniem codzienności i nieco leniwym tempem życia jest celem wielu rodzin, ponieważ przynajmniej na jakiś czas pozwala na ucieczkę od zgiełku miejskiego i życia w pośpiechu. To właśnie dom z jego otoczeniem umożliwia w pełni realizację tej zasady. Wystarczy otworzyć drzwi do ogrodu, żeby znaleźć się blisko natury a poranna kawa nigdzie nie smakuje lepiej niż w wygodnym fotelu na pięknie zaaranżowanym tarasie.

Na pewno dom daje poczucie większego komfortu, głównie przez jego przestrzeń i możliwość wygospodarowania własnego i niezależnego miejsca dla każdego z domowników. Również możliwość aranżacji poszczególnych wnętrz zgodnie z preferencjami każdego z ich użytkowników, według ich upodobań, jest tym co sprzyja przyjemnej egzystencji na co dzień. Ważne jest również to, że przestrzeń budynku wraz z otoczeniem w większym stopniu niż inna pozwala na realizację różnych ciekawych pasji domowników. A w przypadku konieczności istnieje możliwość jej  rozbudowania.

Ogromny atut domu to oczywiście ogród. Dom z ogrodem sprzyja rodzinnej i towarzyskiej aktywności w kontakcie z naturą. Przestaje być problemem większa, rodzinna uroczystość a weekendowe spotkania z przyjaciółmi nabierają nowego, niepowtarzalnego smaku wśród pachnących wieczorem traw i grających świerszczy.

Ogród doceniają szczególnie rodziny z dziećmi i miłośnicy zwierząt. Dzieci mogą cieszyć się zabawą w bezpiecznych warunkach, na świeżym powietrzu i pod okiem rodziców. Zwykle pomaga to również nawiązywaniu przez nie większej ilości pozytywnych kontaktów towarzyskich, tak bardzo potrzebnych dla ich rozwoju. Jednocześnie mieszkanie w określonej, mniejszej społeczności daje rodzicom coś, co jest bardzo istotne w obecnych czasach – większą kontrolę nad towarzystwem swoich pociech.

Pupile rodziny mogą do woli hasać po większej przestrzeni przy samym domu, a spacer z nimi po pięknej okolicy staje się prawdziwą przyjemnością.

Również zwolennicy prac ogrodniczych mają ogromne pole do popisu. Nie ma nic bardziej fascynującego dla ludzi z żyłką w tej sferze niż widok pięknie rozwijającego się ogrodu i wyhodowanie własnych upraw warzyw i owoców. Mistrzowie kuchni mają możliwość dać dzięki temu upust swoim fantazjom kulinarnym, a przez zagospodarowanie przestrzeni pod uprawę ziół, zyskuje się nie tylko piękne zapachy, ale również zdrowie i nowe smaki przyrządzanych potraw. Dla poczucia komfortu życia istotne jest również poczucie bezpieczeństwa. Co prawda dla wielu osób mieszkanie gdzieś w leśnej głuszy nie jest marzeniem, ale daleko bardziej przekonuje wizja domu jednorodzinnego wybudowanego przez dewelopera w zielonej okolicy niedaleko od miasta.