Loading...

Wpisy

Dachówka ceramiczna – rozwiązanie dla wymagających

Dach to nie tylko zwieńczenie domu i wyglądu jego fasady, ale także zabezpieczenie budynku i domowników przed wszelkimi skutkami zmiennej pogody. Dlatego wybierając dach do swojego domu, warto postawić na pewne, trwałe rozwiązania, gwarantujące bezpieczeństwo.
Jako firma deweloperska, przygotowując nasze budynki sięgamy po produkty, co do których mamy stuprocentową pewność. Nie idziemy pod tym względem na żadne kompromisy. Nie inaczej jest w przypadku wyboru pokrycia dachu. Od lat stosujemy dachówki ceramiczne marki Röben, model MONZAplus, które nie tylko estetycznie wyglądają, ale mają również szereg utylitarnych zalet.

Zalety dachówek ceramicznych
Wiele firm deweloperskich w swoich inwestycjach decyduje się na wybór niewątpliwie tańszych, ale w naszej opinii zdecydowanie mniej wszechstronnych blachodachówek. W porównaniu z nimi dachówki ceramiczne Röben cechują się trwałością, lepszą izolacją termiczną i akustyczną. Dzięki temu kupując od nas dom zyskujesz pewność, że poprzez dach nie będzie uciekało z niego ciepło. To przekłada się na szybsze i bardziej efektywne ogrzanie całego budynku, a co za tym idzie – perspektywicznie dużo niższe rachunki. Dodatkowo dachówki ceramiczne Röben doskonale tłumią hałas w trakcie opadów atmosferycznych, dlatego są szczególnie warte polecenia w przypadku domów z użytkowym poddaszem. Izolacja akustyczna zwiększa komfort mieszkania. Dachówki ceramiczne są dostępne w wielu kolorach, wygląd dachu zawsze dobieramy do fasady budynku, aby efekt był spójny.

Wymagania konstrukcyjne
Solidny dach wykonany z dachówki ceramicznej niesie za sobą szereg wymagań w konstrukcji samego budynku. Jest to przede wszystkim mocniejsza więźba dachowa i mocniejszy fundament. Są to oczywiste korzyści dla kupującego, który w tej samej cenie zyskuje bardzo solidny dom – na lata. Porządnie wykonany dach z dobrych materiałów z dużo większym prawdopodobieństwem oprze się wszelkiego typu niekorzystnym warunkom atmosferycznym. Ulewny deszcz i porywisty wiatr nie są dla niego problemem.

Dachówki ceramiczne MONZAplus charakteryzują się mrozoodpornością, wytrzymałością i niską nasiąkliwością. W efekcie wyglądają jak nowe nawet po wielu latach i ograniczają do minimum konieczność ewentualnych napraw po dłuższym okresie użytkowania. Dachówki ceramiczne są nawet o połowę droższe niż alternatywne blachodachówki. Do ceny pokrycia dachu doliczyć należy również koszt kompletu materiałów niezbędnych do jego montażu. W efekcie budżet jest wyższy, ale zalety zdecydowanie przeważają. Dachówki ceramiczne MONZAplus posiadają przy krawędzi „ząbki”, które gwarantują łatwiejsze, bardziej stabilne i trwalsze przypięcie do łaty za pomocą większości klamer dostępnych na rynku. Röben na swoje wyroby udziela 30 lat gwarancji, natomiast trwałość samej dachówki ceramicznej szacuje się na 100 lat.

Podsumowując, jako firma której zależy na wysokim poziomie wykonania domów, naszym klientom proponujemy najbardziej trwałe, sprawdzone rozwiązania, zachowując przy tym rozsądną cenę. Nie inaczej jest z pokryciem dachu. Stawiamy na dachówkę ceramiczną, gwarantującą spokój na poddaszu, trwałość oraz piękny wygląd na długie lata!